W SERCU EWANGELII. BIBLIJNE INTUICJE PAPIEŻA FRANCISZKA

 

Wykłady Ks. prof. Krzysztofa Bardskiego 2014/2015 (e-pwtw.pl)

 

Komentarze

 1. Radość z jaką wykładowca opowiadał baardzo mi się podoba . Widać ze studiowanie słów papieża Frańciszka i Pisma Świętego nie jest dla ks. profesora mozolną pracą badacza tylko radością poznawania 🙂 az serce mi rośnie . Bardzo dziękuję księdzu profesorowi także za tłumaczenie z hiszpańskiego słów Papieża ; ostatnio będąc na placu świętego Piotra w południe byłam nieprzygotowana na to że Papież nie będzie mówił po polsku :-)) .
  Jest to jeszcze jedno pole dla tłumaczy; oprócz słów Biblii , tłumaczenie słów Papieża, tak by nie zagubić, ale z należytą starannością oddawać świeżość myśli i rozumienie nowej drogi ludzi Kościoła, o jakiej mówi Papież Frańciszek.
  Sedno Ewangelii, czyli Miłość zmartwychwstałego Chrystusa jako wzór relacji międzyludzkiej, wychodzenie z inicjatywą dobra czułości w kontekście relacji dystanu jaką preferuje świat by uniknąć podejrzeń np.o pedofilię jest trudne – i dlatego chyba papież mówi o REWOLUCJI.

  wykłady w tej formie, czyli do słuchania- dziękuję że są i jest do nich dostęp, a gdyby były wyżej na stronie , lub jakiś symbol do nich, łatwiej można by było na nie trafić .. i pewnie więcej osób by się ucieszyło :
  serdecznie pozdrawiam : Szczęść Bożę !
  Bożena

Co myślisz?

*