“Paradoks ziarna pszenicy”

Nakładem Wydawnictwa TYNIEC ukazała się duchowa biografia naszej założycielki, zatytułowana:

Paradoks ziarna pszenicy.
Droga życia wewnętrznego Katarzyny de Bar
– Matki Mechtyldy od Najświętszego Sakramentu (1614-1698)

Autorką książki jest francuska benedyktynka-sakramentka Weronika Andral (1923-2001), wielka znawczyni pism i duchowości matki Mechtyldy, autorka licznych publikacji poświęconych osobie i dziełu założycielki. Przekład i opracowanie są dziełem mniszek wspólnoty warszawskiej.
Dziękujemy Ojcu Opatowi, inicjatorowi wydania tej książki, braciom z Tyńca i pracownikom wydawnictwa, dzięki którym ta książka trafiła do rąk czytelników.
 ___

Charakterystycznym rysem duchowości Matki Mechtyldy jest skoncentrowanie na misterium paschalnym Chrystusa, w które zostaliśmy wszczepieni przez chrzest i które uobecnia się podczas każdej Eucharystii.

Uważam, że powinnyśmy mieć szczególne nabożeństwo do Jezusa, Początku i Źródła Życia. Powinnyśmy trwać ustawicznie w tym stanie śmierci w Jego obecności, aby tchnął w nas tchnienie swego boskiego Życia. O, jak to życie jest godne uwielbienia i pełne mocy! Jedna jego chwila w nas bardziej się liczy niż wszystko, co tylko największego jest w niebie i na ziemi. Chciałabym, abyśmy były o tym przekonane, abyśmy z większą wiernością umierały, bo to najdroższe życie nastaje w nas dopiero po śmierci naszego własnego życia. Umierajmy więc i to umierajmy z radością, bo ta śmierć sprawia dla nas dobro nieskończenie doskonałe i trwałe. (z rozdz. Rekolekcje 1661/1662)
Zapraszamy na stronę Wydawnictwa Tyniec.
Książkę można również nabyć na furcie naszego klasztoru.

Paradoks_ziarna_3D

Komentarze

  1. Danuta Bieszke napisał:

    Dziękuję Siostrze Bezimiennej, która uśmiechała się do mnie głosem zza zasłoniętej kotary przy kracie na furcie 🙂 i podała mi książkę, którą teraz mam przed sobą.

Co myślisz?

*