W sobotę, 20 czerwca 2026, odbyło się kolejne skupienie mechtyldiańskie dla oblatów naszego klasztoru. Tym razem rozważaliśmy temat praktykowania obecności Bożej, pochylając się nad tekstami brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania Pańskiego i Matki Mechtyldy, którzy mają ze sobą wiele wspólnego – przede wszystkim żyli w tym samym czasie, byli sąsiadami w paryskich klasztorach i podobnie pisali o praktykach duchowych.
Wybraliśmy się także w wirtualną wycieczkę śladami Matki Mechtyldy w Paryżu i tamtejszych klasztorów naszego Instytutu. Najważniejszymi punktami dnia były: poranna Masza św., wspólna adoracja w ciszy i oficjum z siostrami. Po południu po praz pierwszy stworzyliśmy grupy dzielenia i pochyliliśmy się razem nad konkretnym tekstem Matki Mechtyldy. Eksperyment się udał i był bardzo owocny. Dobrze było nam być razem!
Homilia Ks. Andrzeja Tuleja:






